Bezchmurne niebo, pierwsze promienie słońca, kilkanaście stopni Celsjusza – to początek wyczekanej wiosny! Niestety cieplejsze dni oznaczają także wzmożoną aktywność owadów, które niejednokrotnie uprzykrzają beztroskie spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a przecież nikt nie chce odpędzać się od namolnych insektów podczas odpoczynku lub pracy. Co wybrać na komary i kleszcze i czego używać, by uchronić siebie i swoje dzieci przed nieprzyjemnymi ukąszeniami i chorobami przenoszonymi przez owady?
Spis treści

 

SKUTECZNY SPOSÓB NA KOMARY I KLESZCZE? PREPARATY Z DEET, IKARYDYNĄ I IR3535! 

Podczas zakupu preparatu na kleszcze i komary najczęściej kierujemy się ceną (chcemy, aby preparat był jak najtańszy), opakowaniem, a także tym, co jest napisane na przodzie etykiety. Ale czy zastanawiamy się, czym różnią się produkty na półce, a także jaka substancja czynna i jakie jej stężenie będą dla nas odpowiednie? Co wybrać na komary i kleszcze, aby spełniało nasze oczekiwania i potrzeby? By ułatwić naszym Klientom dobór odpowiednich repelentów (środków odstraszających owady), postanowiliśmy umieścić na produktach skalę mocy. Wybierz świadomie i wybierz moc ochrony do swoich potrzeb. 

 

JAK DZIAŁAJĄ PREPARATY NA KOMARY I KLESZCZE?  

Środki na kleszcze i komary zawierają substancje, które odstraszają owady i zniechęcają je do przebywania w naszym otoczeniu. Dzięki nim insekty trzymają się od nas na odległość, a my unikamy nieprzyjemnych ukąszeń. Preparaty na komary i kleszcze dobieramy w zależności od potrzeb, wieku oraz poziomu ochrony, jakiej oczekujemy. Substancje chemiczne zawarte w środkach na owady VACO to niezwykle silny DEET oraz dwa łagodniejsze składniki czynne – Ikarydyna oraz IR3535 – odpowiednie dla dzieci.

 

MOCNIEJ, NIE ZNACZY LEPIEJ 

Oczywistym jest, że chcemy jak najlepiej chronić się przed komarami i kleszczami. W związku z tym, mamy tendencje do wybierania produktów możliwie najmocniejszych i najdłużej działających. Myślimy, że dzięki temu będą skuteczniejsze i zapewnią nam lepsze bezpieczeństwo.  

 

Nie zawsze jednak jest to słuszne, szczególnie w przypadku dzieci, kobiet w ciąży oraz osób ze skłonnością do podrażnień. Najlepszą decyzją w takim przypadku jest wybór środka na kleszcze i komary, zawierającego substancję IR3535 lub Ikarydynę, która jest bezpieczna dla dzieci. Preparat VACO zawierające 10% IR3535 zapewniają ochronę do 5 godzin. W przypadku repelentów zawierających Ikarydynę okres działania odstraszającego przeciwko komarom i meszkom utrzymuje się do 5 h, przeciwko komarom tropikalnym do 3,5 godzin, natomiast kleszczom do 10 godzin. 

 

STOPIEŃ MOCY 3

 

  • substancja czynna IR3535 – ochrona dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób ze skłonnością do podrażnień, odpowiednia podczas lekkiej aktywności na zewnątrz, uniwersalna ochrona dla rodzin z dziećmi
  • substancja czynna DEET 15% – ochrona od 12. roku życia, lekka aktywność na świeżym powietrzu (np. spacer z psem, spacer po parku)

Stopień ochrony 3 w skali VACO to również produkty zawierające DEET w stężeniu 15%, co czyni produkt idealnym na lekkie aktywności na świeżym powietrzu, np. spacer z czworonogiem. Może być stosowany u dzieci od 12. roku życia. Preparat z DEET 15% chroni przed ukąszeniami do 4 godzin. 

VACO Spray na komary, kleszcze i meszki VACO KIDS spray na komary i kleszczeVACO KIDS płyn na komary i kleszcze VACO Płyn na komary, kleszcze i meszki 

 

STOPIEŃ MOCY 4  

  • substancja czynna DEET 30% – ochrona od 13 roku życia, na spacer do lasu, sport nad rzeką, grillowanie nad wodą, zachód słońca nad morzem  – działa do 8 godzin
  • substancja czynna Ikarydyna 10% – ochrona od 6. miesiąca życia, idealna dla dzieci, dorosłych i podróżujących w odległe, tropikalne miejsca


Mocniejszym rozwiązaniem są preparaty zawierające DEET w stężeniu 30%. Będą odpowiednią ochroną, gdy spędzamy czas na świeżym powietrzu w otoczeniu lasów, parków czy rzek. Idealne pod namiot, wycieczki górskie czy piknik nad jeziorem. Środki na komary i kleszcze z DEET 30% mogą być stosowane przez dzieci od 13. roku życia.

Co na komary i kleszcze dla małych dzieci? Środki na komary i kleszcze z Ikarydyną są polecane dla całych rodzin z małymi dziećmi powyżej 6 miesiąca życia. Dzięki temu, że preparat VACO Sensitive na bazie Ikarydyny 10% odstrasza owady na wiele godzin (kleszcze – do 10h; kleszcze i meszki – do 5h; komary tropikalne – do 3,5h), warto mieć go zawsze przy sobie w okresie letnim, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na ukąszenia.

VACO STRONG Spray na kleszcze, komary i meszki DEET 30% VACO Spray MAX na komary, kleszcze, meszki z PANTHENOLEM VACO Spray MAX na komary, kleszcze, meszki z PANTHENOLEM (DEET 30%)VACO Sensitive Płyn na komary - Ikarydyna 10% - 80 ml

 

 

STOPIEŃ MOCY 5

 

 

  • substancja czynna DEET 50% 
  • maksymalna ochrona od 18. roku życia 
  • dla ekstremalnie aktywnych – wędkarzy, myśliwych, leśników, grzybiarzy, doskonały na wyprawy trekkingowe, na wycieczki rowerowe, do lasu, w góry
  • ochrona nawet do 8 godzin! 

A co dla wędkarzy, leśniczych myśliwych i osób spędzających czas w otoczeniu lasów, parków, jezior i rzek? Takim osobom polecamy najsilniejszą ochronę przed komarami i kleszczami, zapewnianą przez preparat STRONG 50 z substancją DEET w stężeniu 50%. Produkt został wzbogacony o Geraniol o działaniu odstraszającym owady, aby działać jeszcze efektywniej. 

To najmocniejsza ochrona przed owadami na rynku – badania potwierdzają, że stężenie DEET powyżej 50% nie powoduje wydłużenia czasu działania preparatu. STRONG 50 to produkt odpowiedni dla osób od 18. roku życia. 

VACO STRONG płyn na kleszcze i komary deet 50%

 

DOWIEDZ SIĘ, JAK STOSOWAĆ DANY PRODUKT

Na etykiecie lub kartoniku każdego produkcie znajduje się informacja o sposobie użycia danego preparatu. Informacje te dotyczą częstotliwości stosowania, a także zalecenia odnośnie wieku użytkownika. By uniknąć przykrych niespodzianek i maksymalnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy stosować się do zaleceń producenta zawartych na etykiecie produktu. 

 

Mamy nadzieję, że artykuł rozwiał Twoje wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego płynu lub sprayu na komary i kleszcze, i teraz już doskonale wiesz co wybrać na komary i kleszcze oraz po jaki produkt sięgniesz, by skutecznie chronić siebie i swoją rodzinę przed owadami.