Bezchmurne niebo, pierwsze promienie słońca, kilkanaście stopni Celsjusza – to początek wyczekanej wiosny! Niestety cieplejsze dni oznaczają także wzmożoną aktywność owadów, które niejednokrotnie uprzykrzają beztroskie spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a przecież nikt nie chce odpędzać się od namolnych insektów podczas odpoczynku lub pracy. Co wybrać na komary i kleszcze i czego używać, by uchronić siebie i swoje dzieci przed nieprzyjemnymi ukąszeniami i chorobami przenoszonymi przez owady?

 

SKUTECZNY SPOSÓB NA KOMARY I KLESZCZE? PREPARATY Z DEET I IR3535! 

Podczas zakupu preparatu na kleszcze i komary najczęściej kierujemy się ceną (chcemy, aby preparat był jak najtańszy), opakowaniem, a także tym, co jest napisane na przodzie etykiety. Ale czy zastanawiamy się, czym różnią się produkty na półce, a także jaka substancja czynna i jakie jej stężenie będą dla nas odpowiednie? By ułatwić naszym Klientom dobór odpowiednich repelentów (środków odstraszających owady), postanowiliśmy umieścić na produktach skalę mocy. Wybierz świadomie i wybierz moc ochrony do swoich potrzeb. 

 

JAK DZIAŁAJĄ PREPARATY NA KOMARY I KLESZCZE?  

Środki na kleszcze i komary zawierają substancje, które odstraszają owady i zniechęcają je do przebywania w naszym otoczeniu. Dzięki nim insekty trzymają się od nas na odległość, a my unikamy nieprzyjemnych ukąszeń. Preparaty na komary i kleszcze dobieramy w zależności od potrzeb, wieku oraz poziomu ochrony, jakiej oczekujemy. Substancje chemiczne zawarte w środkach na owady VACO to niezwykle silny DEET oraz łagodniejszy, odpowiedni dla dzieci, IR3535. 

 

MOCNIEJ, NIE ZNACZY LEPIEJ 

Oczywistym jest, że chcemy jak najlepiej chronić się przed komarami i kleszczami. W związku z tym, mamy tendencje do wybierania produktów możliwie najmocniejszych i najdłużej działających. Myślimy, że dzięki temu będą skuteczniejsze i zapewnią nam lepsze bezpieczeństwo.  

 

Nie zawsze jednak jest to słuszne, szczególnie w przypadku dzieci, kobiet w ciąży oraz osób ze skłonnością do podrażnień. Najlepszą decyzją w takim przypadku jest wybór środka na kleszcze i komary, zawierającego substancję IR3535, która jest bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży. Preparat VACO zawierające 10% IR3535 zapewniają ochronę do 5 godzin. 

 

STOPIEŃ MOCY 3

  • substancja czynna IR3535 – ochrona dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób ze skłonnością do podrażnień, odpowiednia podczas lekkiej aktywności na zewnątrz, uniwersalna ochrona dla rodzin z dziećmi
  • substancja czynna DEET 15% – ochrona od 12. roku życia, lekka aktywność na świeżym powietrzu (np. spacer z psem, spacer po parku)

Stopień ochrony 3 w skali VACO to również produkty zawierające DEET w stężeniu 15%, co czyni produkt idealnym na lekkie aktywności na świeżym powietrzu, np. spacer z czworonogiem. Może być stosowany u dzieci od 12. roku życia. Preparat z DEET 15% chroni przed ukąszeniami do 4 godzin. 

 

STOPIEŃ MOCY 4  

  • substancja czynna DEET 30% – ochrona od 13 roku życia, na spacer do lasu, sport nad rzeką, grillowanie nad wodą, zachód słońca nad morzem 
  • działa do 8 godzin

 

Mocniejszym rozwiązaniem są preparaty zawierające DEET w stężeniu 30%. Będą odpowiednią ochroną, gdy spędzamy czas na świeżym powietrzu w otoczeniu lasów, parków czy rzek. Idealne pod namiot, wycieczki górskie czy piknik nad jeziorem. Środki na komary i kleszcze z DEET 30% mogą być stosowane przez dzieci od 13. roku życia.

 

STOPIEŃ MOCY 5 

  • substancja czynna DEET 50% 
  • maksymalna ochrona od 18. roku życia 
  • dla ekstremalnie aktywnych – wędkarzy, myśliwych, leśników, grzybiarzy, doskonały na wyprawy trekkingowe, na wycieczki rowerowe, do lasu, w góry
  • ochrona nawet do 8 godzin! 

A co dla wędkarzy, leśniczych myśliwych i osób spędzających czas w otoczeniu lasów, parków, jezior i rzek? Takim osobom polecamy najsilniejszą ochronę przed komarami i kleszczami, zapewnianą przez preparat STRONG 50 z substancją DEET w stężeniu 50%. Produkt został wzbogacony o Geraniol o działaniu odstraszającym owady, aby działać jeszcze efektywniej. 

To najmocniejsza ochrona przed owadami na rynku – badania potwierdzają, że stężenie DEET powyżej 50% nie powoduje wydłużenia czasu działania preparatu. STRONG 50 to produkt odpowiedni dla osób od 18. roku życia. 

 

DOWIEDZ SIĘ, JAK STOSOWAĆ DANY PRODUKT

Na etykiecie lub kartoniku każdego produkcie znajduje się informacja o sposobie użycia danego preparatu. Informacje te dotyczą częstotliwości stosowania, a także zalecenia odnośnie wieku użytkownika. By uniknąć przykrych niespodzianek i maksymalnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy stosować się do zaleceń producenta zawartych na etykiecie produktu. 

 

Mamy nadzieję, że artykuł rozwiał Twoje wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego płynu lub sprayu na komary i kleszcze, i teraz już doskonale wiesz co wybrać na komary i kleszcze oraz po jaki produkt sięgniesz, by skutecznie chronić siebie i swoją rodzinę przed owadami.