Jeśli zauważyłeś niewielkie robaczki poruszające się po podłodze w łazience, kuchni lub korytarzu, to prawdopodobnie masz problem z owadami. W domu możemy mieć do czynienia z różnymi gatunkami owadów. W łazience lub piwnicy najprawdopodobniej znajdziemy rybiki, które lubią wilgotne otoczenie, natomiast w kuchni lubią bytować mrówki, karaluchy lub mole. W przedpokoju, ogrodzie lub na tarasie nierzadko spotkamy mrówki, z kolei ukąszenia w wielu miejscach na ciele po nocy świadczą o pluskwach bytujących w materacach lub dywanach.


Spis treści

 

Jak się ich pozbyć? Jak zwalczyć mrówki, rybiki, karaluchy lub pluskwy?

Oto skuteczne sposoby na owady w domu!

Niezwykle skutecznym sposobem na owady biegające są płyny VACO dedykowane różnym rodzajom owadów. Firma VACO Retail poszerzyła asortyment o następujące produkty:

Każdy z płynów dedykowany jest innemu rodzajowi insektów – mrówkom, rybikom, pluskwom oraz karaluchom. Działa skutecznie już od pierwszej dawki, zwalczając każdą formę rozwojową danego owada. Posiada poręczne opakowanie z wygodnym atomizerem, który usprawnia aplikację. Każdy z preparatów wyróżnia się przyjemnym zapachem oraz butelką w innym kolorze, dzięki czemu zestaw efektownie prezentuje się na półce. Płyny przeznaczone są zarówno do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Forma podania płynów jest niezwykle łatwa w zastosowaniu – wystarczy spryskać miejsca, w których bytują owady i pozwolić płynowi działać. Płyny VACO zaczynają działać już po 30 minutach od aplikacji. W związku z zawartością substancji biobójczej należy zadbać o to, by do pomieszczenia, w którym rozpylono preparat nie miały dostępu dzieci oraz zwierzęta domowe.

problem z owadami

 

Tradycyjne sposoby na owady – preparat na owady w proszku!

Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, czyli preparatu w formie granulatu, warto zdecydować się na VACO Proszek na mrówki MAX. Produkt ten działa skutecznie i szybko eliminuje problem owadów, a dodatkowo rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu idealnie nadaje się do oprysków.

Jeśli natomiast mamy problem z różnymi owadami i chcemy zadziałać na nie jednym uniwersalnym środkiem, wtedy warto sięgnąć po VACO Proszek na owady biegające, który skutecznie walczy insekty w domu. Proszek VACO skutecznie zwalcza owady takie jak: pająki, pluskwy, prusaki, karaluchy, mrówki, karaczany, mszyce.

proszek na mrówki

 

Kolejnym sposobem na owady w domu jest wyłożenie płytki owadobójczej w miejscu występowania insektów.

Płytka fumigacyjna VACO przeciw owadom latającym i biegającym skutecznie eliminuje problem owadów. Jest dyskretna i znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych. VACO Płytka owadobójcza przeznaczona jest do zwalczania insektów takich jak: muchy, komary, meszki, muszki owocówki, dorosłe osobniki moli odzieżowych, mrówki, rybiki cukrowe (srebrzyki), karaluchy, pchły, pająki, pluskwy. Płytka działa na owady latające już po godzinie od wyłożenia.

płytka owadobójcza

 

Ekologiczne sposoby na owady

Jeśli szukasz ekologicznych sposobów na owady, które są bezpieczne dla otoczenia, ludzi oraz środowiska, dobrze trafiłeś! VACO Retail posiada w ofercie ekologiczne pułapki na owady takie jak: karaluchy, mrówki, rybiki, mole czy muchy. Pułapki ekologiczne VACO pozbawione są niebezpiecznych substancji chemicznych, a wykonane zostały z papieru. Są bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt domowych. Ekologiczne pułapki VACO wabią insekty za pomocą feromonu lub atraktantu, który zachęca do wejścia do pułapki. To rozwiązanie pozwala uniknąć stosowania silnych środków chemicznych w gospodarstwie domowym. Pułapki VACO działają nawet do 6 miesięcy od momentu rozstawienia i pozwalają na pozbycie się szkodników bytujących w szafkach, za meblami czy w szczelinach domu/mieszkania. Nowością w asortymencie VACO Retail jest ekologiczna pułapka na mrówki!

pułapka na mrówki