Kiedy przychodzi upragniona wiosna, temperatury rosną, a pogoda sprzyja, zaczynamy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Wiosna oznacza też wzmożoną aktywność owadów takich jak komary i kleszcze. Jednocześnie zaczynamy szukać preparatów na owady i zadajemy sobie pytanie, co na komary i kleszcze wybrać.

ŚRODKI NA KOMARY I KLESZCZE Z DEET I IR3535

Obecnie w sklepach znajdziemy szeroki asortyment produktów na komary i kleszcze, zwanych repelentami. Zadaniem repelentów jest odstraszenie owadów, dzięki czemu unikamy ukąszeń. Preparaty na komary i kleszcze różnią się między sobą zastosowaną substancją czynną, czasem działania odstraszającego, a także pojemnością. W ofercie VACO Retail znajdziemy preparaty na komary i kleszcze oparte na substancjach DEET oraz IR3535.

VACO STRONG Płyn na komary DEET o stężeniu DEET 50% to najskuteczniejsza ochrona przed komarami i kleszczami na rynku. Badania dowodzą, że zastosowanie tej substancji o stężeniu wyższym niż 50% nie wzmacnia ani nie wydłuża czasu działania preparatu. Preparaty na komary i kleszcze z DEET działają nawet do 8 godzin, chroniąc tym samym przed owadami i nieprzyjemnymi ukąszeniami. Są doskonałą ochroną dla osób ekstremalnie aktywnych, spędzających czas w lasach, parkach, na szlakach górskich, a także w otoczeniu wód takich jak rzeki i jeziora. Spray lub Płyn na komary i kleszcze z DEET to idealna ochrona dla wędkarzy, leśniczych i myśliwych. Preparat z DEET 50% sprawdzi się także na strzyżaki, nazywane inaczej latającymi kleszczami.

VACO STRONG płyn na kleszcze i komary deet 50%

VACO Retail oferuje również produkty na komary i kleszcze oparte na substancji IR3535, która jest bezpieczna i odpowiednia dla dzieci. Produkty wchodzące w skład serii VACO Kids to Płyn na komary i kleszcze dla dzieci od 1 roku życia oraz Spray na komary i kleszcze dla dzieci od 3 roku życia. Serię uzupełnia Elektrofumigator z bezzapachowym płynem owadobójczym. Elektrofumigator to wtyczka na komary, którą podłączamy do prądu, a płyn zaczyna działać już po 20 minutach od podłączenia. Nie posiada żadnego zapachu, więc nie utrudnia zasypiania ani nie drażni nosa.

preparaty na komary i kleszcze vaco

 

CO NA KOMARY DO OGRODU – PREPARATY NA KOMARY NA IMPREZĘ I GRILLA

Wiosna oznacza także częstsze korzystanie z pogody, a co za tym idzie – chętniej spotykamy się ze znajomymi i organizujemy imprezy w plenerze, na ogródku lub działce. Chętnie rozpalamy grilla lub ognisko. Dobrze się bawiąc, spędzamy dużo czasu na zewnątrz, a wraz z zachodem słońca, komary i inne owady latające zaczynają coraz bardziej nam doskwierać.

Poza preparatami na komary i kleszcze w płynie lub sprayu możemy skorzystać ze Spirali na komary, którą wystarczy rozpalić i ustawić na podstawce. Spirala na komary VACO dymiąc tworzy barierę ochronną przed owadami. Czas palenia spirali na komary oferowanej przez VACO Retail to aż 7 godzin, a okres działania to 9h, zatem mamy spokój z owadami na cały, długi wieczór.

PRODUKTY NA KOMARY DO DOMU – ELEKTROFUMIGATORY I PATYCZKI ZAPACHOWE

Komary i inne owady latające potrafią nam dokuczać również w domu. Poza fizyczną ochroną w postaci moskitiery, warto zaopatrzyć się w preparaty, które wyeliminują problem komarów w pomieszczeniach. Odpowiednim wyborem do domu są elektrofumiatory, czyli wtyczki do kontaktu. W ofercie VACO Retail znajdziemy kilka produktów tego typu – klasyczne lub ekologiczne preparaty na komary.


Ekologiczne produkty
na komary z serii Citronella wydzielają przyjemny, cytrusowy zapach, którego z kolei nie lubią owady. Owady trzymają się z dala od pomieszczeń, w których wyczuwalny jest ten zapach. Jeśli wolimy produkt 2w1, który nie tylko odstrasza owady, ale także stanowi ciekawy dodatek do wnętrz, możemy wybrać Bukowe patyczki zapachowe, które wydzielają cytrusowy aromat, a estetyczna porcelanowa podstawka, w której są umieszczone stanowi ozdobę salonu. Kiedy patyczki zwietrzeją, możemy uzupełnić ich zapas, ponieważ w ofercie VACO Retail znajdziemy refill duopack, który pozwoli cieszyć się przyjemnym zapachem i pomieszczeniami bez owadów na dłużej.

 

Sposobów na zabezpieczenie się przed owadami takimi jak komary i kleszcze jest wiele. Wybierz odpowiedni dla siebie. Wszystkie produkty na komary, kleszcze i inne owady znajdziesz w sklepie internetowym VACO Retail – www.zielonaochrona.pl.