Wiosna to czas, gdy w końcu w pełni komfortowo można opuścić swoje ciepłe lokum i zacząć spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jest to też moment, gdy wzmożoną aktywność rozpoczynają także owady m.in. komary i kleszcze. Spacery, grille, rodzinne spotkania, czy wycieczki rowerowe są o wiele przyjemniejsze, gdy nie trzeba mierzyć się z uciążliwymi insektami. Sprawdź, jakie preparaty na komary i środki na kleszcze wybrać!Spis treści


Skuteczne preparaty na kleszcze

Oferta sklepów dot. preparatów na kleszcze i innych repelentów jest bardzo szeroka. Głównym ich zadaniem jest odstraszenie owadów, dzięki czemu nie występuje ryzyko ukąszenia. Repelenty, preparaty na kleszcze różnią się zastosowaną substancją czynną, szybkością i skutecznością działania, a także oczywiście pojemnością. Ważne, by dopasować środki na kleszcze do swoich potrzeb. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sprawdzone produkty od VACO Retail, które oparte są na substancjach DEET, IR3535 oraz Ikarydynie. Warto pamiętać, że nie zawsze najmocniejszy preparat będzie najlepszym wyborem. Dla dzieci oraz dla osób z wrażliwą skórą warto wybrać preparaty na kleszcze z substancją czynną IR3535 lub Ikarydyną. DEET 30% to z kolei dobry wybór dla osób od 13. roku życia i działa do 8 godzin, natomiast DEET 50% to najmocniejsza ochrona przed owadami na rynku, którą należy stosować od 18. roku życia. Jest to preparat dedykowany dla osób ekstremalnie aktywnych. Warto dodać, że wszystkie te preparaty na kleszcze będą także gwarantować skuteczną ochronę przed komarami. Jeżeli już jednak dojdzie do ukąszenia kleszcza to dobrym wyborem są także bezpieczne wyroby medyczne, które pozwolą bezpiecznie go usunąć np. ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy.

Preparaty na komary do domu i ogrodu

Jeżeli wiesz już, jak chronić się przed komarami i kleszczami na zewnątrz to dobrze jest także poznać skuteczne preparaty na komary w domu oraz w ogrodzie. Oczywiście warto podkreślić, że i tym przypadku dobrze sprawdzą się spraye i płyny, zwłaszcza podczas grilla, czy spotkania na świeżym powietrzu, jednak istnieją też specjalistyczne preparaty na komary, które można wykorzystać tylko w ten sposób. W ogrodzie doskonałym wyborem będą spirale, które skutecznie odstraszają komary i działają nawet do 9 h. Ich obsługa jest niezwykle prosta, gdyż wystarczy zapalić i postawić spiralę na załączonej podstawce. W domu z kolei znakomicie sprawdzą się elektrofumiatory, czyli wtyczki do kontaktu. Ich działanie może być oparte o substancje naturalne lub substancje aktywne. Oczywiście w domu można skorzystać także z moskitier, jednak fizyczna ochrona nie zawsze jest w pełni praktyczna. Wśród naturalnych preparatów na komary warto wymienić też funkcjonalne patyczki zapachowe, które nie tylko odstraszają komary, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. 

Warto pamiętać, że niezależnie od tego, jaki preparat na komary, czy jaki środek na kleszcze się wybierze – należy stosować go zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu i zgodnie z przeznaczeniem, gdyż tylko w ten sposób produkt będzie w pełni bezpieczny i skuteczny.